Infinitiv ịdụ akwa

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m adụ akwa M na-adụ akwa   Ị na-adụ akwa Ọ na-adụ akwa
Perfekt A - A -   Ị dụgo akwa Ọ dụgo akwa
Präteritum A -   M dụgo akwa Ị dụrụ akwa Ọ dụrụ akwa
Futur A ga m adụ akwa M ga adụ akwa   Ị ga adụ akwa Ọ ga adụ akwa
Konditional M kaara ịdụ akwa     Ị kaara ịdụ akwa Ọ kaara ịdụ akwa
Imperativ       dụa akwa  
Hortativ Kaa m dụa akwa        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-adụ akwa Ụnụ na-adụ akwa Ha na-adụ akwa
Perfekt Anyị a-dụgo akwa Ụnụ a-dụgo akwa Ha a-dụgo akwa
Präteritum Anyị dụrụ akwa Ụnụ dụrụ akwa Ha dụrụ akwa
Futur Anyị ga adụ akwa Ụnụ ga adụ akwa Ha ga adụ akwa
Konditional Anyị kaara ịdụ akwa Ụnụ kaara ịdụ akwa Ha kaara ịdụ akwa
Imperativ   Dụanu akwa  
Hortativ Kaa anyị dụa akwa   Ha dụa akwa