General information

  1. przyzwyczaić
  2. dk
  3. -

Indicative mode

Simple Present/Future
  1. przyzwyczaję
  2. przyzwyczaisz
  3. przyzwyczai
  4. przyzwyczai
  5. przyzwyczai
  6. przyzwyczaimy
  7. przyzwyczaicie
  8. przyzwyczają

Simple Past

Singular
  1. przyzwyczaiłem
  2. przyzwyczaiłeś
  3. przyzwyczaił
  4. przyzwyczaiła
  5. przyzwyczaiło
Masculine form
  1. przyzwyczailiśmy
  2. przyzwyczailiście
  3. przyzwyczaili
Feminine form
  1. przyzwyczaiłyśmy
  2. przyzwyczaiłyście
  3. przyzwyczaiły

Future Perfect

Singular
  1. będę przyzwyczaję
  2. będziesz przyzwyczaisz
  3. będzie przyzwyczai
  4. będzie przyzwyczai
  5. będzie przyzwyczai
Masculine form
  1. będziemy przyzwyczaimy
  2. będziecie przyzwyczaicie
  3. będą przyzwyczają
Feminine form
  1. będziemy przyzwyczaimy
  2. będziecie przyzwyczaicie
  3. będą przyzwyczają

Imperative

  1. przyzwyczaj
  2. przyzwyczai
  3. przyzwyczajmy
  4. przyzwyczajcie
  5. przyzwyczają

Subjunctive

Singular
  1. przyzwyczaiłbym
  2. przyzwyczaiłbyś
  3. przyzwyczaiłby
  4. przyzwyczaiłaby
  5. przyzwyczaiłoby
Masculine form
  1. przyzwyczailibyśmy
  2. przyzwyczailibyście
  3. przyzwyczailiby
Feminine form
  1. przyzwyczaiłybyśmy
  2. przyzwyczaiłybyście
  3. przyzwyczaiłyby
Impersonal form
  1. przyzwyczajono
Participle
  1. -
  2. przyzwyczajony
  3. -
  4. przyzwyczaiwszy
Verbal noun
  1. przyzwyczajenie
Feminine past form
  1. przyzwyczaiłam
  2. przyzwyczaiłaś
Feminine future form
  1. przyzwyczała
  2. przyzwyczała
Feminine subjunctive form
  1. przyzwyczaiłabym
  2. przyzwyczaiłabyś